Jarní fitness

Jaro je tady! Tedy… tady u nás. Pokud u vás ještě ne, moc se omlouvám za předčasné nadšení. Každopádně my už vyrážíme denně na dlouhou procházku, aby se kluci pořádně protáhli a setřásli ze sebe zimní deprese i přebytečný tuk. Už není důvod trávit celé dny na gauči nebo v pelechu, přestáváme se vykrmovat a aportujeme jako o život.

blog1

Naivně jsem si myslela, že je po zimě utahá první delší procházka. Že to nebudou mít ještě „v packách“. Ale kdež! Neutahám je pořádně ani po dvou hodinách. Přijdeme domů, půl hodinky si schrupnou a zbytek odpoledne se věnují řecko-římským zápasům v chlupatém stylu. Z toho ovšem jasně vyplývá, že brabantík (samozřejmě ani grifonek, nechytejte mě za slovo) není žádný gaučák. Bude gaučákem jen v případě, že mu nedáte jinou možnost. A to by byla škoda. Brabantík má potenciál, je to miniaturní atlet a drobounký vytrvalostní běžec. Dejte mu šanci, vyražte na dlouhý výlet a uvidíte. Dobby už teď nadšeně prolézá potoky, ráchá se v blátě a loví straky. Sice by neulovil ani šneka – ale snaha, ta snaha tam je.

blog3

Chystáme se letos klukům dát trochu zabrat. Budou s námi pěkně běhat, budou chodit okukovat vzdálené příbuzné v zoo… Když byl Dobby ještě prcek, zoo ho nechávala chladným, zvířata kolem sebe prakticky nevnímal – až jsme došli s obyčejné ceduli, na které byl tapír z papíru. To se mohl uštěkat k zalknutí, jak se vyděsil. Ale abych neodbočovala – zkrátka letos žádné flákání, chceme přece zdravé a aktivní mazlíčky. I páníčky. A jako celá rodina se připravujeme na pochod Praha-Prčice. Sice jen na 35km, ale stejně. Uvidíme, jak se klukům zalíbí v terénu, až je vytáhneme někam dál, než do parku. Upřímně se naprosto škodolibě těším, až uvidím Muffina, jak má konečně dost a nechce táhnout na vodítku ani lítat jako blázen.

Procházkové fitness prospěje všem členům smečky. A to, že máte „jen“ brabantíka a ne vlčáka, není žádná omluva. Brabantík je šikula. Alespoň ti naši by se dali zapřáhnout do vozíku a mohli by klidně táhnout náklad na celodenní výlet. Asi je žene jaro. Tak je přece nebudeme brzdit.

blog2