Bojíte se brabantíka?

Zdají se vám štěňátka k Vánocům / štěňátka z množíren / opuštěná štěňátka jako ohrané téma? Všichni už to četli, bla bla, najděte si dobrou chovatelskou stanici, bla bla bla… Opravdu? No nejspíš se to ještě tak docela ke každému nedostalo. Poslyšte nyní pohádku o brabantíkovi, který tak moc zlobil svoji maminku, až musel s tátou k paní veterinářce. A jak to bylo dál?

blog1

Máme doma chronického nežravce. To je hotová věc. Ta naše rozmazlená kulička chlupů (toho času v pokročilém stádiu línání) nechtěla baštit tak dlouho, až se ráno na procházce zcela neroztomile poblinkala. A pak ještě jednou doma do pelechu. Mamča je hysterická plašanda, to všichni víme, takže nakázala nekompromisně prohlídku na veterině. Odseděl si to taťka, protože měl zrovna víc volného času. Trocha rovnoprávnosti musí být. V Muffínkovi to ani moc neškrundalo a po nějakém čase rutinního klepání se před vstupem do ordinace začal vypadat zase jako normální zdravé štěňátko.

blog2

V čekárně už hnízdila jistá rodinka, zřejmě čerstvě obohacená o nového člena. Bylo tři dny po Vánocích, tak proč taky ne, že. Cizí prcek ještě neměl očkování, takže ho úzkostlivě drželi z dosahu toho „ošklivého, nemocného psa“, od kterého by ještě mohl něco chytit – aka Muffina. Naštěstí šli na řadu jako první a tak vydrželi statečně až do předvolání k paní doktorce. Naše veterina je výborná a nemohla bych o ní říct křivého slova. Má ale skutečně maličkou čekárnu a tenké dveře do ordinace… takže kromě zdravého Muffínka, který dostal jen lék na uklidnění žaludku a dvě dietní konzervy, přinesl táta domů výčet neduhů ubohého druhého pacienta – zánět uší, zánět v oku a blechy. Zároveň s účtem dostali majitelé i základní balíček informací o zdravotní péči pro psa – takový, který měli mít už dávno nastudovaný.

Prosím, nebojte se brabantíka. Jeho mamča je prostě jen přehnaně opatrná. Z čeho byste měli mít daleko větší strach jsou podvodníci a lumpové, kteří chovají štěňátka v klecích a prodávají je jen kvůli zisku, nemocná a vyplašená. Štěňátko je kámoš – ne hračka.