Nakupujete do zásoby?

Nedávno jsem viděla fotografii československého vlčáka, jak si pochutnává na celém syrovém kuřeti. Nejsem odborník na BARF, nechci to posuzovat z hlediska výživy, to vůbec ne. Jen mě zaujala ta divokost, ten fascinující moment – přesně jako ze zoo, kdyby fotili krmení vlčí smečky. A vsadím se, že vlčí smečka by nikdy neohrnula nos a neřekla „Zase kuře? Už zase mi cpete kuře? Tak na to se vám vykašlu…“ a neodkráčela by uraženě držet hladovku. Ani jakž takž normální pes by nikdy necouval od misky. Zvlášť ne, kdyby si jeho psí maminka mohla nohy uběhat a peněženku roztrhat, aby dostával jen to nejlepší.

blog1

Abych se dostala k jádru věci. Kluky krmíme granulemi, jak už jsem psala. Ono je totiž těžké krmit brabantíka BARFem (pokud je ten váš normální, moc se vám omlouvám), když s tím svým mrňavým čumáčkem nakráčí k večeři a začne se rýpat v syrové mrkvi, jakože to divně smrdí a že to se teda papat nebude. Maximálně ještě tak syrové jablíčko, ale to jenom občas. A jenom kousek. Možná. Když se mu bude chtít. Jsem na ně měkká, říkáte? Jsem. Přiznávám.

blog2

Inu, snažíme se alespoň vybrat kvalitní granule, takové, aby klukům seděly a obsahovaly jen to, co je pro ně zdravé. Dostali jsme se ke značce Platinum – a ráda bych tady uvedla, že bobky po jejich granulkách měli kluci jako z reklamy a celkově nebyl vůbec žádný problém. Baštili jsme je měsíc a psí maminka byla nadšená. Konečně máme to pravé. Zásobili jsme se proto, protože teď už se přece nemůže nic stát a nechceme okolo svátků lítat nakupovat, o objednávání nákupů na dovážku ani nemluvě… 15kg krmiva ve třech 5kg pytlích pro dva malé… nevděčné a zlé příšeráky. Jakmile jsme načali první pytel, Muffínek si postavil hlavu, že jehněčí už mu nejede a konec. A ty si mamko poraď, případně si ty granule sněz sama.

blog3

Chtěla bych se pochlubit, jak geniálně jsme to nakonec vyřešili. Ale nemůžu. Nevyřešili jsme to. Alespoň zatím ne. Momentálně se krmíme stylem, že Muffínkovi cpu ráno a večer balení Platinum puppy chicken. Ten název je skutečně výstižný. Krmím ho, jakobych vykrmovala kuře na pekáč. Granulku po granulce se přemlouváme, jestli tedy ano nebo ne. Totální selhání přísné výchovy.

Pro nás už je pozdě. Ale pro vás ostatní – pokud máte vybíravého psa, prosím – nechte ho vyhladovět, však on si vzpomene, jak se používají žvýkací svaly. A já zítra vyrážím pro pytel nových granulí, aby se milostpán pomněl. Tak uvidíme, snad mi je taky nehodí na hlavu…

Komentáře nejsou povoleny.