Šach mat

Šachy hrát sice neumím… ale i tak poznám, o co jde, když mi uprostřed noci (kdy jsem si já zhýčkaná dovolila opustit strategickou pozici a dojít si na záchod) pěšák Dobby vleze na peřinu zmuchlanou u nohou a trubka Muffin zabere vršek postele i s polštářem. Šach mat. A teď se mamko snaž, hrabej se tu potmě slepá jako krtek a hlavně neprobuď tátu, protože ten by tohle divadýlko nad ránem jistě neocenil. Ach jo.

IMG_3056

Vidíte? Nevinné čumáčky… Od šesti do sedmi se pak věnujeme zábavám typu „já štěknu, ty zakňouráš a uvidíme, co z toho bude“. Právě dnes jsem si uvědomila, že už mě podobné zvuky prakticky nemají šanci probudit (i když Muffin má hlas jako pískací hračka) a jestli ano, tak jen na chvíli a vzápětí zase okamžitě usínám. Znáte to – když budete používat stejný budík několik měsíců, nakonec si na jeho melodii zvyknete a místo kýženého budícího efektu se vám docela dobře může vloudit do snu jako součást nějaké fantasmagorické představy. Tak takhle já to mám se štěkáním.

IMG_3049

Potom vyrážíme venčit, pěkně neučesaní a nemytí, protože štěněcí trpělivost je krátká a taky by mi to Muffin mohl demonstrovat na schodech do patra. Koneckonců, už jsem je jednou myla. Kluci jsou po ránu plní energie a spokojenosti. Jen počkejte na zimu, vy malé teplomilné veverky… Psí příručky mi diktují podniknout první ranní procházku co nejdelší a nejzajímavější, aby trochu zkrotila psí temperament, takže se nechám přemluvit i ke sprintu s vodítkem v tlamě (samozřejmě psí).

dam

To si tak běžíte v půl osmé ráno kolem silnice, provozujete vítanou improvizovanou show pro řidiče jak se snažíte chytit klíče, aby vám nevyletěly z kapsy, kluci rvou vodítka a nadšením uňafávají mezi zuby, díváte se pod nohy (abyste ty chůďata pro všechno na světě ještě nezašlápli) – takže se nedíváte pořádně na cestu, dostanete do hlavy větví ořešáku z cizí zahrady a nakonec smykem zabrzdíte, protože kluci už mají dost, teď už neběháme, kdepak. Teď si chceme očuchat boxerku z vedlejší ulice, tak kdybys laskavě povolila a uhnula, ať se jí dostanem… no skoro až do tlamy.

Psí rána jsou perfektním adrenalinovým zážitkem, který vás nabije na celý den a dá vám jistotu, že nikdy nevynecháte pořádnou zahřívací rozcvičku. I kdyby trakaře padaly.