Pes v posteli!

Jak už bylo řečeno, není snadné změnit psí názor na to, kde by měl pes ideálně spát. A já nemám tipy. Nemůžu vám poradit, jak nastolit doma pořádek a přísnou disciplínu. To by mě Muffin hnal, kdybych si začala vyskakovat. Ale zato mám perfektní seznam potřeb a postřehů pro majitele gaučáků i postelových povalečů. Sice se neustále aktualizuje, jelikož psí vynalézavost je nekonečná, nicméně poslední verze už se zdá být dostatečně komplexní na to, aby se dala publikovat. Tak tedy:

Pes v posteli 1.0, srpen 2016

thumb_DSC_0252_1024

Pes vedle postele je stvoření ubohé, zkroušené, smutné a naprosto nekonečně zoufalé. Proto mu člověk taky sedne na lep a pustí ho do peřin, protože by se jinak cítil jako tyran a vůbec největší nelida. Ale ouha – pes v posteli se během okamžiku promění v pánovitého a (nejméně) třikrát tak velkého tvora, než jste si ho pamatovali ještě na zemi. Například brabantík vydá pod peřinou cca za 3/4 německého ovčáka. Pes v posteli spí doslova po vašem boku – celou noc vás do něj šťouchá, dokud vás ráno nevystrčí úplně (to že už je čas jít venčit). A co je hlavní – pes v posteli nikdy nedovolí, aby se stal znovu psem na pelíšku. Jak si jednou něco vykňourá, už nikdy to nepustí z pacek. Chcete vědět, co bude dál?

DSC_0893

1. Smlouvání

Budete to zkoušet. Jestli by se přece jen ještě nedal ten prcek chlupatá vyšoupnout zpátky. Budete ho uplácet, možná seženete i pohodlnější pelíšek… dáte mu kostičku až k čumáčku a budete se modlit, aby vás nenapadlo vrazit mu dudlíka, protože to neustálé vřískání už vám trhá uši. Tohle přetrpíte přibližně den – možná i dva.

2. Přeskupování

Začne vám docházet, že bez svých osmi hodin spánku to dlouho nevydržíte, takže pes se stěhuje pod peřinu a na polštář. Když už jste v tom, pokoušíte se najít nějakou pohodlnější polohu na spaní. Jestliže jste nenaučili psa spát na zemi, mohli byste ho alespoň naučit spát trochu inteligentně. U nohou… nebo tak něco. Spoiler – nebude to fungovat. Doporučuji i přes přetrvávající silné bolesti zad (způsobené spaním á la rozjetá vačice) nenavštěvovat lékaře, protože by vám stejně bylo trapné přiznat z čeho to máte.

3. Poznání

Po týdnu je vám jasné, že takhle už to bude od teď na věčné časy. Amen.

4. Základní přizpůsobení

V dalších dnech plánujete některé menší změny a zvykáte si. Smysly se otupují, už vás neprobudí každé psí překulení. Když ten mamlas vítá nový den v 6:00 rozčileným štěkotem, jelikož si sousedka už zase dovolila venčit dřív než vy, prostě ho nacpete pod peřinu a zalehnete, aby si přestal vyskakovat, a spíte dál. Prožijete také první větší zádrhely na cestě k všeobecné spokojenosti. Jako když se například štěně probudí uprostřed noci, chvíli sebou zmítá, pak vyzvrací lehce natrávenou pecku přímo doprostřed postele a zase se klidně stočí do klubíčka. Chápete, kam tím mířím? Bude se vám hodit včas zainvestovat do praktického vybavení. A to myslím především:

a) nepromokavý potah na matraci (seženete ve švédské kvalitě bez problému)
b) zásoba pracího prášku (nejméně jedno balení extra)
c) náhradní ložní prádlo (taky jsme měli jednu sadu… ale chce to alespoň dvě)
d) kvalitní, silná káva (možno nahradit čímkoliv jiným, co si dle svého vlastního uvážení zasloužíte a co potřebujete, abyste udrželi obě oči otevřené a ruce volně svěšené podél boků – žádné zbytečné násilí, prosím)

5. Drobné ladění

Postupně přijdete i na jemnější detaily celé věci, které bude třeba vzít na vědomí. Máte čivavu a postel tak vysokou, že by si na seskok musela vzít padák? Budete potřebovat psí schůdky (případně molitanový polštář, obrácený lavor nebo cokoliv na ten způsob). Máte misku s vodou v předsíni a na noc si zavíráte dveře do ložnice? Chyba. Pořiďte druhou a nebo obětujte trochu toho soukromí. Bude také nutné přibližně zdvojnásobit četnost praní ložního prádla a to nezávisle na stavu počurání či pozvracení vašich peřin. Ty chlupy se dostanou všude. „Hele něco mě kouslo v posteli. A pes to nebyl.“

6. Smíření

S časem si uvědomíte, že to vlastně není tak zlé. Pes se vám za vaši dobrotu odvděčí přibližně milionem pusinek na dobrou noc (a kdo jiný tohle má, řekněte?), bude vás hřát, drbat vám záda (=stahovat vás nenápadně z kůže) a už nikdy se nebudete muset bát, že zaspíte. Venčení se přihlásí samo. A až se vás jednou zeptají: „Pes v posteli?!“, řeknete si: „No proč ne…“.

thumb_DSC_0213_1024

1 komentář: „Pes v posteli!“

Komentáře nejsou povoleny.